Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1690V
ERJ-6ENF1690V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1690V
Brief Description
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1690V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1690V
QUANTITY
ERJ-6ENF1690V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1690V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1690V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1690V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1690V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1690V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1690V
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 SHEET=6 LABELS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf