Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1821V
ERJ-6ENF1821V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1821V
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1821V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1821V
QUANTITY
ERJ-6ENF1821V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1821V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1821V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1821V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1821V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1821V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1821V
PHOTODIODE UV W/QW 4.48MM TO-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf