Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF3012V
ERJ-6ENF3012V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF3012V
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF3012V.pdf
Availability of ERJ-6ENF3012V
QUANTITY
ERJ-6ENF3012V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF3012V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF3012V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF3012V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF3012V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF3012V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF3012V
TRANS NPN DARL 100V 1.5A TO-226 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 25W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 2A 16LFCSP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf