Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF47R5V
ERJ-6ENF47R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF47R5V
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF47R5V.pdf
Availability of ERJ-6ENF47R5V
QUANTITY
ERJ-6ENF47R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF47R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF47R5V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF47R5V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF47R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF47R5V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF47R5V
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VOLTMETER 0-200MVDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CABLE 9COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SL-P14M PLST 1N/O+1N/C (SBM) 1XM datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 1000VDC DRAWING T7 datasheet.pdf