Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF4871V
ERJ-6ENF4871V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF4871V
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF4871V.pdf
Availability of ERJ-6ENF4871V
QUANTITY
ERJ-6ENF4871V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF4871V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF4871V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF4871V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF4871V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF4871V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF4871V
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 4MA TSOT-6 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN SMPM PLUG 50OHM SMT datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf