Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF69R8V
ERJ-6ENF69R8V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF69R8V
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF69R8V.pdf
Availability of ERJ-6ENF69R8V
QUANTITY
ERJ-6ENF69R8V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF69R8V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF69R8V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF69R8V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF69R8V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF69R8V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF69R8V
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 192KHZ W/VC 20TSSOP datasheet.pdf
GDT 470V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM10H/MC10M/X datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 10A 230VAC 4OUT datasheet.pdf
CABLE TIE (M6) SCREW MOUNT WR datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf