Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ206V
ERJ-6GEYJ206V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ206V
Brief Description
RES SMD 20M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ206V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ206V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-6GEYJ206V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ206V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ206V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ206V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ206V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ206V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ206V
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 74POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SC PANEL MOUNT TERM 10AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf