Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ220V
ERJ-6GEYJ220V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ220V
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ220V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ220V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ220V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ220V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ220V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ220V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ220V
IC REG LDO 9V 1A TO252-5 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
TRANSDUCER VOLTAGE 0-1V datasheet.pdf
RES SMD 9.42KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 10-12AWG #1/4" datasheet.pdf
MINIFIT JR RA SR /FLG 3POS datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf