Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ330V
ERJ-6GEYJ330V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ330V
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ330V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ330V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ330V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ330V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ330V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ330V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ330V
CONN HEADER RT/A 26POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
TRANS LDMOS SOT1112A datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf