Panasonic Electronic Components ERJ-8BWJR043V
ERJ-8BWJR043V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8BWJR043V
Brief Description
RES SMD 0.043 OHM 5% 1W 1206
Datasheet Download
ERJ-8BWJR043V.pdf
Availability of ERJ-8BWJR043V
QUANTITY
ERJ-8BWJR043V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8BWJR043V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8BWJR043V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.043
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8BWJR043V
Related LinksERJ-8B, ERJ-8BWJR043V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8BWJR043V Details Description
Related parts for ERJ-8BWJR043V
CONN SSL RCPT & BLADE 4POS 4MM datasheet.pdf
IC FUEL/GAS GAUGE LI-ION 1A 6DFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 800MA 710 MOHM datasheet.pdf
DUCT CABLE SLOT PVC 2M datasheet.pdf
BLZP 5.08/16/180F SN OR BX datasheet.pdf
ROUND SPACER #14 NYLON 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 10-SIP datasheet.pdf
CRYSTAL 4.500000 MHZ SMD datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 35 V datasheet.pdf