Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1101V
ERJ-8ENF1101V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1101V
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1101V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1101V
QUANTITY
ERJ-8ENF1101V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1101V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1101V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1101V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1101V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1101V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1101V
CONN PLUG 36 POS SOLDER datasheet.pdf
C/A 62.5 OFNR MTRJ-MTRJ RED SEC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 60M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
DIN-POWER F023MS-3 0C1-1-V1 datasheet.pdf
REMOVAL TOOL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf