Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF12R0V
ERJ-8ENF12R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF12R0V
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF12R0V.pdf
Availability of ERJ-8ENF12R0V
QUANTITY
ERJ-8ENF12R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF12R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF12R0V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF12R0V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF12R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF12R0V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF12R0V
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 150MW SOD523 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
CONN IDC 8POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf