Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1304V
ERJ-8ENF1304V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1304V
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1304V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1304V
QUANTITY
ERJ-8ENF1304V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1304V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1304V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1304V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1304V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1304V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1304V
CONN HEADR 84POS DL .05" R/A SMD datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG BLK/BLK CABL 6.4 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FLD LVL LOW datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM TACH 12VDC datasheet.pdf