Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1372V
ERJ-8ENF1372V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1372V
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1372V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1372V
QUANTITY
ERJ-8ENF1372V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1372V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1372V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1372V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1372V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1372V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1372V
CONN SOCKET SIP 40POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 17W OUT T/H datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 10% 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
RES 562 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf