Intersil ISL54505IRUZ-T
ISL54505IRUZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL54505IRUZ-T
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH SPST 6UTDFN
Datasheet Download
ISL54505IRUZ-T.pdf
Availability of ISL54505IRUZ-T
QUANTITY
ISL54505IRUZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL54505IRUZ-T
Internal Part NumberEIS-ISL54505IRUZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit1 x SPST - NC
On-State Resistance2.5 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.8 V ~ 5.5 V
Current - Supply28nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN
Supplier Device Package6-UTDFN (1.2x1.0)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL54505IRUZ-T
Related LinksISL5450, ISL54505IRUZ-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL54505IRUZ-T Details Description
Related parts for ISL54505IRUZ-T
FIXED IND 10UH 20A 5 MOHM TH datasheet.pdf