Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1504V
ERJ-8ENF1504V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1504V
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1504V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1504V
QUANTITY
ERJ-8ENF1504V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1504V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1504V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1504V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1504V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1504V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1504V
IC SUPERVISOR 2.63V LOW SOT-23B datasheet.pdf
TXRX 10/100 BASE 3.3V 64-LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf