Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2552V
ERJ-8ENF2552V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2552V
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2552V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2552V
QUANTITY
ERJ-8ENF2552V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2552V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2552V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2552V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2552V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2552V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2552V
OSC XO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf