Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3003V
ERJ-8ENF3003V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3003V
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3003V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3003V
QUANTITY
ERJ-8ENF3003V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3003V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3003V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3003V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3003V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3003V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3003V
IC OPAMP GP 13MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS ESBT 1500V 3A TO-247-4L datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 24 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf