Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3321V
ERJ-8ENF3321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3321V
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3321V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3321V
QUANTITY
ERJ-8ENF3321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3321V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3321V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3321V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3321V
CONN HEADER 13POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
IC PWR DRVR 8BIT ADDRESS 20SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 3.09A 37 MOHM TH datasheet.pdf