Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3833V
ERJ-8ENF3833V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3833V
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3833V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3833V
QUANTITY
ERJ-8ENF3833V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3833V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3833V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3833V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3833V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3833V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3833V
CONN HEADER 3POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC PCIE GEN2 SW 10LANE 324BGA datasheet.pdf
KIT BAFFLE datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf