Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF4120V
ERJ-8ENF4120V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF4120V
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF4120V.pdf
Availability of ERJ-8ENF4120V
QUANTITY
ERJ-8ENF4120V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF4120V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF4120V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF4120V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF4120V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF4120V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF4120V
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
PROX SENS PLUG M8 NC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 50W TO204AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 10M ADJ, 110V datasheet.pdf