Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF4642V
ERJ-8ENF4642V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF4642V
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF4642V.pdf
Availability of ERJ-8ENF4642V
QUANTITY
ERJ-8ENF4642V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF4642V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF4642V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF4642V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF4642V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF4642V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF4642V
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG14G/AF14/AFG14G datasheet.pdf
KIT FIGURE 8 Z-STACK ZIGBEE datasheet.pdf
DIODE MODULE 32KV 4.7A datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 2.3A/2A 6TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X48" S SFN datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
381 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf