Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF5113V
ERJ-8ENF5113V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF5113V
Brief Description
RES SMD 511K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF5113V.pdf
Availability of ERJ-8ENF5113V
QUANTITY
ERJ-8ENF5113V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF5113V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF5113V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF5113V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF5113V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF5113V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF5113V
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 12GB datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 24POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 100MA SSFP datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
SF FINISH&DEBURR WHEEL 6" 8S MED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 90A DPAK datasheet.pdf