Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF5363V
ERJ-8ENF5363V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF5363V
Brief Description
RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF5363V.pdf
Availability of ERJ-8ENF5363V
QUANTITY
ERJ-8ENF5363V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF5363V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF5363V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF5363V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF5363V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF5363V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF5363V
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 6.6A I2PAK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
USB CABLE A-B 2.09M datasheet.pdf
IGBT NPT BST CHOP FULL BRDG SP3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
AC/DC OVER/UNDER VOLT DETECT datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf