Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF63R4V
ERJ-8ENF63R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF63R4V
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF63R4V.pdf
Availability of ERJ-8ENF63R4V
QUANTITY
ERJ-8ENF63R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF63R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF63R4V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF63R4V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF63R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF63R4V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF63R4V
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-28AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WIRE PLUGGABLE MALE-FEM (1=10PK) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 BRASS 16MM datasheet.pdf
MARKER PEN 0.35MM LINE THICKNESS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf