Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF6810V
ERJ-8ENF6810V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF6810V
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF6810V.pdf
Availability of ERJ-8ENF6810V
QUANTITY
ERJ-8ENF6810V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF6810V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF6810V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF6810V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF6810V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF6810V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF6810V
IC SWITCH DUAL SPST 16SSOP datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 LW SN datasheet.pdf
RES 619 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WDUL 4 datasheet.pdf
RS-F8/OD CBL INTFACE datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP CLR 15/32 TRANSP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 15W DIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A datasheet.pdf