Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF80R6V
ERJ-8ENF80R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF80R6V
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF80R6V.pdf
Availability of ERJ-8ENF80R6V
QUANTITY
ERJ-8ENF80R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF80R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF80R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF80R6V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF80R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF80R6V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF80R6V
CONN D-SUB PIN 22-28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.64 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 5A 8-EMSOP datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf