Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8250V
ERJ-8ENF8250V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8250V
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8250V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8250V
QUANTITY
ERJ-8ENF8250V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8250V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8250V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8250V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8250V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8250V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8250V
FIXED IND 18NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 3.5KHZ PCB datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT DEV OOK RECEIVER SI4312 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
IC COMPARATOR 280MHZ 12QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf