Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF82R0V
ERJ-8ENF82R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF82R0V
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF82R0V.pdf
Availability of ERJ-8ENF82R0V
QUANTITY
ERJ-8ENF82R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF82R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF82R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF82R0V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF82R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF82R0V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF82R0V
IC REG BUCK ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
IC MCU-CONTROLLED PH CIRC 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
JUNIOR-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS IN-LINE datasheet.pdf