Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8870V
ERJ-8ENF8870V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8870V
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8870V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8870V
QUANTITY
ERJ-8ENF8870V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8870V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8870V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8870V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8870V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8870V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8870V
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 16POS DUAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 35POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC IR RCVR MODULE 33KHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf