Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8873V
ERJ-8ENF8873V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8873V
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8873V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8873V
QUANTITY
ERJ-8ENF8873V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8873V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8873V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8873V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8873V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8873V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8873V
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
ADAPTER MODULE TOWER SHIELD datasheet.pdf
CONNECTOR 44POS RA TERM DIN datasheet.pdf