Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF9530V
ERJ-8ENF9530V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF9530V
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF9530V.pdf
Availability of ERJ-8ENF9530V
QUANTITY
ERJ-8ENF9530V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF9530V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF9530V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF9530V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF9530V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF9530V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF9530V
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT DUAL 16-DIP datasheet.pdf
IC DVR 100MBPS RS485 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
E2 DIE FOR 19029-0001 datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
PAC-S400-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf