Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ183V
ERJ-8GEYJ183V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ183V
Brief Description
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ183V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ183V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ183V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ183V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ183V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ183V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ183V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ183V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ183V
JUMPER-H2730TR/C2040V/H2730TR10" datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-SMINI datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 20-QSOP datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL BCD 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2.5A 48VAC 75VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf