Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ203V
ERJ-8GEYJ203V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ203V
Brief Description
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ203V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ203V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ203V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ203V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ203V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ203V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ203V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ203V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ203V
GROMMET RUBBER GRAY datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADD8504 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.2 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
VARISTOR 900V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
POT 500 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf