Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ303V
ERJ-8GEYJ303V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ303V
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ303V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ303V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ303V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ303V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ303V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ303V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ303V
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SO datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 28SOJ datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 34.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SATA RCPT REVERSE SMT WITH CLIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A 8LFCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V H2PAK-6 datasheet.pdf