Vishay/Dale RN60D3803FB14
RN60D3803FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3803FB14
Brief Description
RES 380K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3803FB14.pdf
Availability of RN60D3803FB14
QUANTITY
RN60D3803FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3803FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D3803FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)380k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3803FB14
Related LinksRN60D3, RN60D3803FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3803FB14 Details Description
Related parts for RN60D3803FB14
IC REG LDO 5V 0.18A 14DSO datasheet.pdf
TVS DIODE 97.2VWM 173VC DO204AC datasheet.pdf
OSC XO 42.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC USB CONTROLLER datasheet.pdf
BATTERY CABLE LUG (BCL-3014) datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE48 PG36 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf