Vishay/Dale RN50C3162BRSL
RN50C3162BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3162BRSL
Brief Description
RES 31.6K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3162BRSL.pdf
Availability of RN50C3162BRSL
QUANTITY
RN50C3162BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3162BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3162BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3162BRSL
Related LinksRN50C3, RN50C3162BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3162BRSL Details Description
Related parts for RN50C3162BRSL
Crystal 8.0000MHz 30ppm 32pF 35 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 45' TNCM TNCM datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 28.704MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf