Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ3R9V
ERJ-8GEYJ3R9V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ3R9V
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ3R9V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ3R9V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ3R9V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ3R9V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ3R9V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ3R9V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ3R9V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ3R9V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ3R9V
FAN AXIAL 119X39MM 230VAC MX3A3 datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS 1.25MM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 125VAC RAD datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 3X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 8POS STRT PCB datasheet.pdf