Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ4R3V
ERJ-8GEYJ4R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ4R3V
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ4R3V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ4R3V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ4R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ4R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ4R3V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ4R3V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ4R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ4R3V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ4R3V
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA3070 23MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB FP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf