Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ5R1V
ERJ-8GEYJ5R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ5R1V
Brief Description
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ5R1V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ5R1V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ5R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ5R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ5R1V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ5R1V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ5R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ5R1V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ5R1V
IC FIFO 4096X18 6NS 100BGA datasheet.pdf
SWITCH PB PROTRUDING RING BLACK datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 36K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf