Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ683V
ERJ-8GEYJ683V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ683V
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ683V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ683V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ683V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ683V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ683V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ683V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ683V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ683V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ683V
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
THYRISTOR SIBOD 160VR DO-214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
REPLACEMENT BATTERY FOR H2F datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 10.72044MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US datasheet.pdf