Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYK126V
ERJ-8GEYK126V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYK126V
Brief Description
RES SMD 12M OHM 10% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYK126V.pdf
Availability of ERJ-8GEYK126V
QUANTITY
ERJ-8GEYK126V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYK126V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYK126V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12M
Tolerance±10%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYK126V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYK126V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYK126V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYK126V
MOD DIODE SCR 42.5A 280V .250"QC datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 300MA 950 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SKT DDRII 240POS VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 28-85V 900MA datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FN ADJ APP RA 2MM BRD-IN TERM datasheet.pdf