Panasonic Electronic Components ERJ-8RQFR22V
ERJ-8RQFR22V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8RQFR22V
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8RQFR22V.pdf
Availability of ERJ-8RQFR22V
QUANTITY
ERJ-8RQFR22V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8RQFR22V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8RQFR22V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8RQFR22V
Related LinksERJ-8R, ERJ-8RQFR22V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8RQFR22V Details Description
Related parts for ERJ-8RQFR22V
IC TXRX BIRDIR 16BIT 5V 48-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONN PLUG FEM 3POS 16AWG 4M datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 1.98A 85 MOHM datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 455MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES 820 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 25 V datasheet.pdf