Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ122U
ERJ-A1AJ122U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ122U
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ122U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ122U
QUANTITY
ERJ-A1AJ122U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ122U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ122U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ122U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ122U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ122U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ122U
IC LATCH OCT D-TYPE 3-ST 20-SOL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.65A 8SOPWRPAD datasheet.pdf