Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ181U
ERJ-A1AJ181U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ181U
Brief Description
RES SMD 180 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ181U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ181U
QUANTITY
ERJ-A1AJ181U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ181U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ181U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ181U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ181U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ181U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ181U
IC PROFIBUS RS-485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 0.16A TO92-3 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 25V 20% 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.3V SOT23-3 datasheet.pdf
MGRID IDT REC /OPOLKEYLRMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IO SNCU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
BODY PLUG BLACK .87" HOLE datasheet.pdf
MICRO 31 F 48" JACKS A174 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 168A datasheet.pdf