Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ271U
ERJ-A1AJ271U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ271U
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ271U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ271U
QUANTITY
ERJ-A1AJ271U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ271U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ271U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ271U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ271U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ271U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ271U
IC REG LDO 3.3V 200MA PCI 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL COAX F SOLDER/CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf