Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ431U
ERJ-A1AJ431U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ431U
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ431U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ431U
QUANTITY
ERJ-A1AJ431U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ431U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ431U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ431U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ431U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ431U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ431U
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC HUB CTLR USB 3.0 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 22.4A U8FL datasheet.pdf