Panasonic Electronic Components ERJ-A1BF1R0U
ERJ-A1BF1R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BF1R0U
Brief Description
RES SMD 1 OHM 1.33W 2512 WIDE
Datasheet Download
ERJ-A1BF1R0U.pdf
Availability of ERJ-A1BF1R0U
QUANTITY
ERJ-A1BF1R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BF1R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BF1R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±1%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BF1R0U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BF1R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BF1R0U Details Description
Related parts for ERJ-A1BF1R0U
RES SMD 0.02 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SW KEY HIGH SECURITY SW KEY #09 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS M8 SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf