Panasonic Electronic Components ERJ-A1BJ3R6U
ERJ-A1BJ3R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BJ3R6U
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1BJ3R6U.pdf
Availability of ERJ-A1BJ3R6U
QUANTITY
ERJ-A1BJ3R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BJ3R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BJ3R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BJ3R6U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BJ3R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BJ3R6U Details Description
Related parts for ERJ-A1BJ3R6U
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.5A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DUAL CONN DIP PLG HSG ASSY 28CKT datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 106MA 13.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
KNIFE 4.83MM TIN AREA 5.84MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf