Panasonic Electronic Components ERJ-A1BJR68U
ERJ-A1BJR68U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BJR68U
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1BJR68U.pdf
Availability of ERJ-A1BJR68U
QUANTITY
ERJ-A1BJR68U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BJR68U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BJR68U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BJR68U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BJR68U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BJR68U Details Description
Related parts for ERJ-A1BJR68U
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 8POS 1.5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT LP 24-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 202MA 1.72 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
FERRITE CORE E 9.7UH N87 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 65MA 18 OHM TH datasheet.pdf